İLİM TURİZM |

0 212 532 55 55 0 (212) 532 55 55
0 505 098 21 71 0 (505) 098 21 71

Suudi Arabistan Hükümeti Hacılar İçin Seferber Oldu…

Suudi Arabistan gazetelerinin manşetlerinde yerel, bölgesel ve uluslararası düzeyde hac konusunda, Suudi Arabistan Hükümeti’nin hac noktasında gösterdiği hassasiyeti konu edindi.

Gazeteler manşetlerinde Suudi Arabistan Krallığı’nın bugünlerde dünyanın her yerinden çok sayıda hacı aldığını belirtti. Neredeyse tüm medya kuruluşları Suudi Arabistan’ın hacıların, hac ibadetlerini kolaylıkla, rahat ve sükûnet içinde yapabilmeleri için mümkün olan tüm imkân ve hizmetleri hazırladığını söyledi. Suudi Arabistan bu büyük hizmetler içerisinde, hacıların ülkelerinden seyahat prosedürlerini tamamlamalarına yardımcı olmak için birçok ülkede ileri teknolojiler kullanılan “Mekke Rotası” girişimini başlattı.

İki Kutsal Mescid’in koruyucusu Kral Salman bin Abdulaziz Al Suud ve Ekselansları Prens Muhammed bin Salman bin Abdulaziz, Veliaht Prens, Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı’nın direktifleri üzerine, bu yıl için genel bir hac acil durum planı onaylandı.

Onayın gerçekleştiği toplantı, hacıların güvenliğini ve emniyetini sağlayacak ve tüm hac ritüellerini gerçekleştirmelerini kolaylaştıracak her şeyi sağlamak için çeşitli devlet kurumlarının katılımıyla sonuçlandı.

İki senedir pandemi sebebiyle dış ülkelere kapılarını kapatmak zorunda kalan Suudi Arabistan Hükümeti birçok ülkeye Şevval Umresi’yle birlikte kapılarını yeniden açtı.

Hac ibadeti için gösterilen hassasiyetin, Hac dönemi sonrası planlanan umre ibadetleri için de devam edeceği düşünülüyor.

Tüm bu hassasiyetleri de göz önünde bulundurarak planlamaya gayret ettiğimiz 7 günlük umre,10 günlük umre ve 14 günlük umre turlarımızı inceleyebilir, olabildiğince düşük bütçelerle gerçekleştirmeye çalıştığımız en ucuz umre seçeneklerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

17 Ağustos itibariyle başlayacak olan umre turlarımız için 5 yıldızlı umre, ekonomik servisli umre, en ucuz umre, yakın mesafe umre,2022 umre turları seçenekleriyle inceleyip ön kaydınızı yaptırabilirsiniz.