İLİM TURİZM |

0 212 532 55 55 0 (212) 532 55 55
0 505 098 21 71 0 (505) 098 21 71

Resûlullâh’ın İzinde Umre Programlarımız…

Kutsal beldelere yolculukta, ibadet şekli olarak hac ibadetine benzeyen umre ibadeti, farz olmamakla birlikte, Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in önemli sünnetlerinden biridir. Hac ibadeti gibi zilhicce ayında yapılması gerekmezken, Suudi Arabistan Hükümeti’nin vize sistemini açık tuttuğu her ayda yapılması mümkündür.

Her Müslüman'ın hayatı boyunca bir kez yapması Hanefî ve Malikî mezhebine göre müekked sünnetlerden,Şafi ve Hanbeli mezheplerine göre ise farzdır. 

İbn Abbâs’dan rivayet edildiğine göre “Resûlullâh (S.A.V)  hudeybiye umresi, sonraki sene zilkade ayında yaptığı umretü’l-kadâ, cirâne’den yaptığı umre, veda haccı sırasında yaptığı umre.” olarak toplam dört umre ibadeti ve bir hac ibadetini yerine getirmiştir.

Yapılan umre ibadetlerinde en önemli hususlardan biri Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in İslâmiyeti tebliğ ederken Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere’deki mücadelesi, sabrı ve tevekkülü tasavvur edilmelidir. Bununla birlikte ümmetine olan sevgisi, muhabbeti, bizlere olan duaları da her adımıyla ibadetlerimizde ölçü olmalıdır.

 İki cihân güneşi Resûlullâh Efendimiz bir gün sahabelerine “Ah keşke bana doğru, havuza gelen kardeşlerimi bir görsem de, içlerinde şerbetler olan kâselerle onları karşılasam. Cennete girmeden önce, onlara Kevser Havuzu’mdan içirsem.”

Peygamber Efendimiz’in bu ifadeleri üzerine “Ey Allah’ın Resulü biz senin kardeşlerin değil miyiz?” deyince “Sizler benim ashabımsınız, benim kardeşlerim de beni görmedikleri hâlde bana inananlardır. Mutlaka ben Rabbimden sizinle ve beni görmeden iman edenlerle gözlerimi aydınlatmasını istedim.” buyurmuştur.

Ümmet’i için bu kadar hassas düşünen bir Peygamber’e sahip olmanın şükrü ve tefekkürü ile ibadetlerimizi huşu içerisinde gerçekleştirmeliyiz.

İlim Turizm Ailesi olarak Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere de bütün ibadetleriniz ve ziyaret yerleriniz için detaylı bilgilendirme, tecrübeli din görevlileri tarafından yapılmakta, ihtiyaç duyduğunuz her noktada rehberlerimiz sizlere bu mukaddes yolculukta eşlik etmektedirler.

Sizler için hazırladığımız umre turları ve tüm umre programlarımızda detaylı anlatımlarla dönemin izlerini adeta yeniden yaşıyoruz.

Bu büyük ve mutlaka bir disiplin gerektiren organizasyon içerisinde bütün umre turlarımızda plânlı ve programlı şekilde ilerliyoruz.

Gurup olarak hareket etmemiz gereken programların dışında, serbest zamanlarda dilerseniz bireysel olarak ibadetlerinize devam edebilirsiniz.

Genel olarak bizlere sesli ve yazılı iletişim kanallarımızdan; ekonomik umre, ucuz umre, umre ödemeleri nasıl oluyor, taksitle ödeme yapabilir miyiz, servisli umre programları ibadetimiz için yeterli mi, umre turları kaç gün devam ediyor, umre pasaportumuzu siz mi alıyorsunuz, aşı ve PCR zorunluluğu devam ediyor mu şeklinde sorularla karşılaşıyoruz.

Olabildiğince yanıtsız bırakmamaya gayret ettiğimiz umre turlarımıza dair bütün bu sorularınızla birlikte, detaylı bilgi almak için ekip arkadaşlarımızla dilediğiniz vakit iletişim kurabilirsiniz.

Bu kutsal yolculuğa hangi tur şirketiyle çıkarsanız çıkın muhakkak program detaylarına hâkim olacağınız, tüm bilgileri şeffaf bir şekilde edinebileceğiniz, ibadetlerinizi huzur içerisinde gerçekleştirebileceğiniz bir tur programı seçin.

Biz İlim Turizm Ailesi olarak siz değerli misafirlerimize yol arkadaşlığı yapmak için bütün ekibimizle birlikte hazırız.

Sizi de ailemizin üyesi olarak görmekten mutluluk duyarız.