İLİM TURİZM |

0 212 532 55 55 0 (212) 532 55 55
0 505 098 21 71 0 (505) 098 21 71

UMRE FİYATLARI

UMRE FİYATLARI

İlim Turizm'e Hoşgeldiniz

Siz değerli umrecileri ve umre adaylarını, yüksek kalite ve hizmet prensibiyle, bu aşk dolu ibadete götürme şerefine ulaşmaktan onur duyuyoruz.

 

Medine'ye Selam Götürün

Çıkmaya niyetlendiğiniz bu kutsal yolculukta, biliyoruz ki tüm dostlarınız sizlerden yoğun bir taleple, Rasulullah'a selam götürmenizi arzu edecektir. Peygamberimizin huzurunda coşacak, ve tüm selamları unutup kendinizden geçeceksiniz.

 

Şehitlerin Efendisi

Ziyaretlerimiz sırasında Uhud savaşının yapıldığı meydana ve okçular tepesine uğramadan olmaz. Medine İslam Üniversitesinden mezun hocalarımız eşliğinde, başta Hz. Hamza ve Musab Bin Umeyr, ve diğer tüm uhud şehitlerine selam ve dua.

 

Şehirlerin Anası Mekke

İşte o an. Gözlerde yaş, kalplerde nedamet, dudaklarda Allah. Kavuşma ve sevinç. Kabe'nin etrafında af dilenen kullara karışıp, sonsuzluğa doğru ilerlemek. Teşekkür Alemlerin Rabbine; sadece varlık alemine çıkarmasından ötürü

 

Nur Dağına Bir Bakış

Vahyin kalbi Mekke'de Kuran'ın ilk ayetlerini okumak bize, tefekkür sizlere. Hira mağarasına çıkıp Mekke-i Mükerreme'yi temaşa. Rehberlerimiz eşliğinde Rasulün ayak izlerini takip.

 

Medine Hicret için Sevr

Ebubekir ve Rasulullah'ın hicret ederken gizlendikleri mağaranın bulunduğu dağın eteklerinde, hicretin zorluğunu dinliyoruz. Gençlerin bile çıkarken zorlandığı yerlere, Esma binti Ebubekir'in yedi aylık hamileyken üç gün boyunca tekrar tekrar çıkması kalıyor zihinlerde

 

Haccın Olmazsa Olmazıdır Arafat

Hac arafattır buyuruyor Kutlu Nebi. Hac ibadetinin yapılış şekli ve Arafat Dağı eteklerinde dua. Sonrasında grupla beraber Adem ve Havva validemizin buluştuğu noktaya tırmanış.

 

Ülkeye Dönüş 

Ayrılık vakti yaklaşıyor. Neden yıllardır gelmedim buraya. Neden bu kadar geç kaldım ki diye serzeniş. Son tavaf, Kabe-i Muazzama'ya son bakış. Ne bilirsin belki son varış. 

 

Bu Kutsal Yolculukta siz değerli misafirlerimizi aramızda görmekten keyif duyarız. Sizlerle tanışmak, her anınızda yanınızda olmak, ve en önemlisi teşekkür ve dualarınızı haketmek için burdayız.

 

UMRE FİYATLARI

 

UMRE İÇİN NİYET EDİN

Yeryüzünde misafir olarak yaşayan kulların, ev sahibini ziyaret için çıktığı yolculuktur umre.

 

GÜNAHLARINIZIN BAĞIŞLANMASINI İSTEYİN

Hacılar ve umreciler, Allahın misafirleridirler. Eğer dua ederlerse ALLAH onların duasını kabul eder. Eğer bağışlanma dilerlerse, ALLAH onları bağışlar.

 

TELBİYE GETİRİN

Telbiye eden hiçbir Müslüman yoktur ki; onunla beraber etrafındaki taşlar, ağaçlar ve topraklar telbiyede bulunmasın.

 

Öyleyse emret ALLAH'ım emret. Senin ortağın yoktur. Hamd sanadır. Nimet sendendir. Mülk senindir. Ve senin ORTAĞIN yoktur.

 

KURAN OKUYUN

Kuran-ı Kerim'in indirilmiş olduğu kutsal topraklarda, onu okumak bir ayrıcalıktır. Anlayışınız ve kavrayışınız en üst düzeydeyken, bundan bol bol istifade ediniz.

 

TAVAF ve SECDE

Tavaf tıpkı namaz gibidir, yalnız onda konuşmak serbesttir. Yürürken secde ve rükudur tavaf. Dönersiniz etrafında BEYT'in  yorulsanızda, ayaklarınız şişsede. Dualar akar bazen kelimelere dahi dökülmeden. Kalpler titrer bazen heybetinden, Kabe'nin.

 

NAMAZA HEP HAZIR

Abdestlisinizdir, heran müezzin kamet getirebilir. Namaza durursunuz, o muhteşem okuyuşlarıyla Kabe İmamlarının arkasında. Kuran yankılanır herkesin kulaklarında. Secdeler bir başkadır Kabe önünde, yeryüzünün en büyük cemaatle kılınan farzlarıdır çünkü.

 

BAZEN SAY'DA KOŞAR BULURSUNUZ KENDİNİZİ

Tekrar tekrar niyet edersiniz umreye. Safa ve Merve arasındaki uzun mesafeler yıldıramaz sizleri. Ayaklarınız ağrısada, üzerinizde kefenleri hatırlatan ihramlarınızı taşımak gururlandırır sizi. Keşke ölsem bu haldeykende, kıyamet günü ihramlı dirilsem dersiniz.

 

SAÇLARINI KAZITANA ALLAH RAHMET ETSİN

Sıra traşa gelir vakit. İşiniz vardır döndüğünüzde. Ama Rasulullah'ın sav. duası aklınıza gelir. Üç kere peki ya kısaltanlara diye sorduğunda bir sahabe, saçlarını kazıtana Allah rahmet etsin der sevgili peygamberimiz. Ve dördüncüsünde kısaltanlara da der.

 

MEDİNE BİR BAŞKADIR

Çok rahattır Medine-i Münevvere. Başkadır hicret şehri. Huzuru hissedersiniz gündüzleri. Mescidi Nebevi de oturmak ve dinlenmek. Aceba cennet böyle midir diye hayallere dalıp gidersiniz. Özledim seni ya Rasulallah der kalbiniz, her yeşil kubbeye baktığınızda.

 

İLİM TURİZM HEP YANINIZDA

Sizler bu anıları tadarken, bizler arka planda tüm organizasyonun mükemmel olması için çabalarız. Çalışmak bizden, başarı Allah'tan.

 

İLİM TURİZM KENDİ ALANINDA EN İYİSİ

Kaliteli hizmet anlayışıyla çıktığımız bu yolda, Rahman'ın misafirlerinin kalplerine dokunabilmektir hedefimiz.